Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

POŁOŻENIE

 POŁOŻENIE

 

Nadleśnictwo położone jest na terenie województwa lubuskiego w granicach 2-ch powiatów; Słubickiego i Sulęcińskiego: na terenie 6-ciu gmin: Ośno Lubuskie, Górzyca, Rzepin, Krzeszyce, Sulęcin i Słońsk.

Pod względem regionalizacji przyrodniczo-leśnej lasy Nadleśnictwa leżą w III Krainie Wielkopolsko- Pomorskiej na granicy dwóch dzielnic. Na północy w 4 Dzielnicy Kotliny Gorzowskiej i Mezoregionie Pradoliny Warty oraz na południe w 6 Dzielnicy Pojezierza Lubuskiego i Mezoregionie Ziemi Lubuskiej. Obejmuje powierzchnię 18 755,88 ha, z czego powierzchnia leśna zajmuje 18 362,10 ha. Zachodnią granicę Nadleśnictwa stanowi granica Państwa, na północy Nadleśnictwo graniczy z Parkiem Narodowym „Ujście Warty", na wschodzie z Nadleśnictwami Lubniewice i Sulęcin natomiast na południu z Nadleśnictwami Torzym i Rzepin. 
Nadleśnictwo tworzy jeden obręb: Ośno Lubuskie -  z dziesięcioma leśnictwami: Lemierzyce, Słońsk, Radachów, Drogomin, Ośno, Łabędzia Góra, Świniary,  Lipienica, Gronów, Czarnów oraz gospodarstwem  szkółkarskim.