AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Powrót

ZAUWAŻYŁEŚ POŻAR ALARMUJ!!! 998 112

ZAUWAŻYŁEŚ POŻAR ALARMUJ!!! 998 112

Z dniem 15 marca 2018 roku zgodnie z Decyzją nr 10/2018 Nadleśniczego Nadleśnictwa Ośno Lubuskie na terenie naszej jednostki rozpoczyna się akcja bezpośrednia w ochronie przeciwpożarowej lasu.

                                                                                    

 
 
 
 
 
 
Przypominamy o bezwzględnym zakazie posługiwania się otwartym ogniem w lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od granicy lasów. Palenie ognisk dozwolone jest w miejscach do tego wyznaczonych po uprzednim powiadomieniu nadleśnictwa. 

 

 

 

 

 

 

Nadleśnictwo Ośno Lubuskie zaliczone jest do II Kategorii Zagrożenia Pożarowego.

W okresie zagrożenia dyżury przeciwpożarowe rozpoczynają się o godz. 9:00 i trwają aż do zmroku. Nadleśnictwo Ośno Lubuskie obserwuje tereny leśne z dostrzegalni zlokalizowanej przy miejscowości Gronów oraz z kamery zamontowanej na maszcie w miejscowości Trześniów. Obraz z kamery przesyłany jest do Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego, gdzie pełniony jest stały dyżur. W czasie trwania akcji w pełnej gotowości do wyjazdu w teren pozostają dwa samochody terenowe w tym jeden wyposażony w moduł gaśniczy z załogą uzupełnioną o druha z ochotniczej Straży Pożarnej w Ośnie Lubuskim. Tak zorganizowana akcja przeciwpożarowa pozwala na szybkie wykrywanie zagrożeń i utrzymanie małej powierzchni pożarów.

W roku 2017 na terenie nadleśnictwa wystąpił 1 pożar o powierzchni 0,40  ha.

Za koordynację akcji bezpośredniej w ochronie przeciwpożarowej lasu na terenie Nadleśnictwa Ośno Lubuskie odpowiada Specjalista Służby Leśnej ds. ochrony przeciwpożarowej Paulina Michałek tel.+48 663 897 427Punkt Alarmowo Dyspozycyjny Nadleśnictwa Ośno Lubuskie

ul. Rzepińska 11, 69-220 Ośno Lubuskie 

tel. +48 95 75 74 14, tel. Kom. +48 663 897 433