AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Powrót

KOLEJNA WSPÓLNA AKCJA SADZENIA 1000 DRZEW NA MINUTĘ

KOLEJNA WSPÓLNA AKCJA SADZENIA 1000 DRZEW NA MINUTĘ

Lasy Państwowe w ciągu roku sadzą ok 500 mln drzew, jeżeli podzielimy to na 365 dni, następnie na 24 godziny i wreszcie na 60 minut to okazuje się, że na jedną minutę sadzone jest 952 sadzonki. Stąd nazwa akcji „1000 drzew na minutę".

Nasze Nadleśnictwo już kolejny rok brało udział w akcji. Tym razem były to dwa spotkania, podczas których nowe pokolenie lasu zasadzili uczniowie gimnazjum w Ośnie Lubuskim oraz pracownicy nadleśnictwa.

24 kwietnia w leśnictwie Gronów uczniowie wraz z nauczycielami, po krótkim instruktażu poprawnego sadzenia jakie przeprowadził leśniczy Robert Malina wzięli się ostro do pracy. Cała powierzchnia została posadzona w kilka godzin!  Jak widać nasza młodzież kocha las i zależy im na tym aby w okolicach Ośna Lubuskiego lasów było jak najwięcej.

W kolejną akcję z cyklu „1000 drzew na minutę” włączyli się pracownicy nadleśnictwa. W teren ruszyło także biuro! Leśniczowie, kadrowa, stażysta i księgowa – każdy chciał zasadzić swój kawałek lasu! Wspólnymi siłami terenowcy wraz z kolegami z biura odnowili las na terenie leśnictwa Świniary.

Zapraszamy za rok!

 

 

 

Tekst i foto: J. Bujak-Greszta